Granada Tourist Guide Guía turística de Granada Guida informazioni Granada Granadai vendég kalauz Ghid turistic granadatourist.com Туристическая информация о Гранаде Przewodnik po Granadzie Granada Hauptstadt Information Tourismus Andalusien Guide du tourisme à Grenade Toeristische gids van Granada

Granada


 


Granada

Click for Granada, Spain ForecastProwincja Granady charakteryzuje się ogromnymi kontrastami klimatycznymi z uwagi na duże różnice geograficzne tego regionu.

Klimat kontynentalny przejawia się w średniej temperaturze rocznej 14.8 ºC, - 6 ºC w styczniu i około 25 ºC w sierpniu.

W lipcu i sierpniu można tu bez problemu chodzić z krótkim rękawem 24 godziny na dobę. Przez resztę roku wieczorem i nocą warto zaopatrzyć się w ciepły sweter. W okresie od listopada do kwietnia trzeba nosić ciepłe ubrania.

El tiempo en GranadaSłońce świeci prawie codziennie od czerwca do września. Nigdy nie pada. Czerwiec i sierpień są bardzo gorące. W dzień temperatura wzrasta do 30 ºC, nocą spada do 8 ºC. W ciągu dnia zatem ubrania z krótkim rękawem, wieczorem sweter.

Pogoda to mieszanka kontrastów, słoneczne zimowe dni na przemian z pochmurnymi, raczej chłodne. Wieczory zimniejsze po zachodzie słońca. Pierwsze deszcze spadają pod koniec września lub nawet na początku października, zwykle nie są obfite i padają dzień lub dwa. W ciągu dnia temperatura wzrasta do 20ºC a nocą spada nawet do zera. W ciągu dnia radzi się nosić sweter lub marynarkę, a wieczorem ciepły płaszcz. Zaleca się również ogrzewane pokoje.

Mało tu opadów deszczu (474 litry rocznie), a pada on zwykle w górach w miesiącach październik – maj. Latem praktycznie wcale nie występuje.


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

granadatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Granady
 Powiększenie obrazu  

 

 

Wprowadzenie | Historia Granady | Przydatne informacje | Mapy Granady | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Granady

Muzea Granady | Życie nocne Granady | Prowincja Granady | Restauracje