Granada Tourist Guide Guía turística de Granada Guida informazioni Granada Granadai vendég kalauz Ghid turistic granadatourist.com Туристическая информация о Гранаде Przewodnik po Granadzie Granada Hauptstadt Information Tourismus Andalusien Guide du tourisme à Grenade Toeristische gids van Granada

Granada


 


Granada

ChikitoChikito
Typ: kuchnia hiszpańska
Adres: Plaza del Campilio 9

Restauracja mieści się w centrum miasta, posiada bar oraz salę jadalną. Można tutaj spróbować specjalności takich jak słynna zupa z Sewilli, koktajl krewetkowy, dorsz po baskijsku, pieczony tuńczyk, zupa ogonowa, zarzuela (duszone owoce morza), pieczony miecznik czy stek z cielęciny po argentyńsku. Restauracja posiada również letni taras.

CuniniCunini
Typ: kuchnia hiszpańska
Adres: Pescadería 14, Granada, Hiszpania
Telefon: 958-25-07-77

Znajdujące się nieopodal katedry Cunini to najlepsza w Granadzie miejsce gdzie serwuje się  owoce morza. Restauracja oprócz wspaniałych świeżych owoców morza oferuje również szeroki wybór dań kuchni hiszpańskiej, włączając w to także specjalności baskijskie. Menu zawiera "quisquillas" z Motril na wybrzeżu Granady, duszoną rybę (zarzuela), pieczone ryby (parrillada) oraz ryż z owocami morza w "caldereta". Restauracja bardzo popularna w Granadzie. 

El ClaustroEl Claustro
Typ: kuchnia hiszpańska i kontynentalna
Adres: Gran Vía de Colón 31, 18001 Granada

Jedni goście przybywają tutaj by zobaczyć ten niezwykły hotel, inni dlatego że stało się to „ważnym” miejscem spotkań polityków oraz innych osobistości Granady od czasów jej otwarcia pod koniec 2001 roku.

El Claustro specjalizuje się w daniach z lokalnych produktów, takich jak Remojón Granadino z dorsza i pomarańczy. Inna interesująca propozycja to polędwica wołowa z wątróbką z kaczki, prócz tego znajdziemy tu również szeroki wybór dań z dodatkiem mango i awokado pochodzących z tropikalnych dolin Granady.

SevillaSevilla
Typ: kuchnia hiszpańska
Adres: Calle Oficios, 12, Granada
Telefon: 958-22-12-23

Dawne schronienie Lorci i jego grupy. Ta znajdująca się w centrum miasta restauracja, wychodząca na Królewską Kaplicę, od lat 30. oferuje typowe granadyjskie potrawy. Jako danie główne polecamy w szczególności cordero a la pastoral (jagnięcina z ziołami i papryką). Najlepszy deser to płonące banany.

 

powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

granadatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Granady
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Granady | Przydatne informacje | Mapy Granady | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Granady

Muzea Granady | Życie nocne Granady | Prowincja Granady | Restauracje