Granada Tourist Guide Guía turística de Granada Guida informazioni Granada Granadai vendég kalauz Ghid turistic granadatourist.com Туристическая информация о Гранаде Przewodnik po Granadzie Granada Hauptstadt Information Tourismus Andalusien Guide du tourisme à Grenade Toeristische gids van Granada

Granada


 


Granada

Parque natural de Sierra Nevada

Rezerwat Sierra Nevada
Park zajmuje powierzchnię 86,208 hektara i na jego terenie znajdują się 44 miasta prowincji Granada i Almería. Najwyższy szczyt – Mulhacén sięga 3,481 metrów i jest on jednocześnie najwyższym szczytem półwyspu. Park od 1996 roku jest obszarem łowieckim, jest również rezerwatem biosfery UNESCO. Znajduje się tutaj ponad 65 endemicznych gatunków roślin. Region Alpujarra położony jest południowym zboczu gór Sierra Nevada. Park można równie dobrze zwiedzać pieszo, konno, rowerem górskim bądź samochodem z napędem na 4 koła. Z Granady można się tam dostać drogą prowadzącą do stacji narciarskiej Sierra Nevada, wiodącą przez szczyt Valeta. Szlak schodzi aż do Capileira na zboczu Alpujarreñ.

Cursos de esquí y remontesSzkoła narciarska i wyciągi
Szkoły narciarskie Sierra Nevada zostały wskazane przez europejskich i amerykańskich specjalistów jako te gwarantujące wspaniałe warunki dla narciarzy. Z całkowitą powierzchnią 61 km i 39 szlakami oraz rewelacyjnymi 6 szlakami o szczególnej trudności, Sierra Nevada oferuje odwiedzającym szeroki wybór atrakcji. Różnica poziomów Sierra Nevada sięga 1,300 metrów. Posiada ona szlaki dla wszystkich narciarzy, od początkujących do tych najbardziej doświadczonych. Najważniejsze z nich były udostępniane podczas Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim w lutym 1996 roku, gdzie z roku na rok przybywa coraz więcej narciarzy.

Wraz z nowym wyciągiem krzesełkowym, który zastąpił dotychczasowy Montebajo, przewozi się tu obecnie 31,965 pasażerów na godzinę, a to dzięki pracy wszystkich 19 wyciągów: 2 gondoli, 12 wyciągów krzesełkowych (cztery z nich są odczepiane) oraz 5 orczyków. Cztery z nich zapewniają bezpośredni dojazd do stacji narciarskiej: gondole Al-Andalus i Borreguiles oraz wyciągi Genil i Jara.

Wyciągi otwarte są codziennie w godzinach 9.00 - 16.30, jakkolwiek warunki pogodowe mogą powodować zmiany tych godzin. Wyciągi otwarte są również w piątki soboty wieczór – można tu wówczas zjeżdżać przy sztucznym naświetleniu stoków.

Aby uzyskać więcej informacji o godzinach otwarcia, biletach etc. kliknij tutaj

Las alpujarrasLas Alpujarras
Region górskich miejscowości znanych jako Las Alpujarras znajduje się w południowej części Sierra Nevada, poprzecinanej głębokimi ukrytymi dolinami oraz wąwozami schodzącymi do Morza Śródziemnego. Alpujarra, jak zwykle jest nazywana, znana jest w całej Hiszpanii szczególnie ze swojego wyjątkowego mini-ekosystemu. Jej ziemie nawadniane są przez topniejący śnieg, tworząc tym samym wyjątkową wysokogórską oazę roślinności, która stanowi duży kontrast dla suchych terenów leżących poniżej. To idealny teren do wspinaczek dla doświadczonych podróżników, wyposażonych w namioty oraz ciepłe śpiwory – średnia wysokość nad poziomem morza to 1200 metrów.

W Alpujarra, tak w części Granady jak Almerii, znajduje się wiele pięknych miast. Miasta Barranco del Poqueira - Capileira, Pampaneira i Bubión to najprawdopodobniej najczęściej odwiedzane miejsca Alpujarra. Kolejne wymienione miasta i miasteczka Alpujarra znajdują się prawie 50 km od miasta Granady i 35 km od wybrzeża. Najważniejsze miasta to Lanjaron, Orgiva, Portugos, La tahá, Pitres, Capilerilla, Atalbéitar, Ferreirola, Mecinas, busquístar, Trevélez, Ugíjar, Juviles, Bérchules, Cádiar, Mecina-Bombarón, Yegen, Valor, Torvizcón.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj

 

powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

granadatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Granady
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Granady | Przydatne informacje | Mapy Granady | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Granady

Muzea Granady | Życie nocne Granady | Prowincja Granady | Restauracje