Granada Tourist Guide Guía turística de Granada Guida informazioni Granada Granadai vendég kalauz Ghid turistic granadatourist.com Туристическая информация о Гранаде Przewodnik po Granadzie Granada Hauptstadt Information Tourismus Andalusien Guide du tourisme à Grenade Toeristische gids van Granada

Granada


 


Granada

Granada 10

Gdy słońce zachodzi i powietrze staje się chłodniejsze, mieszkańcy Granady wychodzą ponownie na ulice. Nocą Granada tętni życiem, szczególnie gdy nie jest to dzień wolny od pracy.

Najlepsze miejsce na zabawę to Pedro Antonio de Alarcón. Większość nocnego życia toczy się na zewnątrz, na ulicach lub na tarasach, choć oczywiście można zabawić się również w wielu barach i dyskotekach wewnątrz budynków.

Pedro Antonio de Alarcón

Pedro A. de Alarcón
To nowa część miasta, w której znajduje się wiele stylowych lokali. Położona jest ona pomiędzy ulicami Pedro Antonio de Alarcón oraz Martinez de la Rosa i bardzo często staje się miejscem zabaw studentów.

Plaza Nueva y Calle ElviraPlaza Nueva and Calle Elvira
Przyciąga nieco starszą klientelę. Można tutaj znaleźć wiele restauracji oraz barów tapas. Na ulicy Elviry znajduje się wiele tradycyjnych arabskich herbaciarni. Godna polecenia jest Alfaguara serwująca wszelkie rodzaje herbat, tak tradycyjnych jak i ziołowych, egzotyczne ciastka, naturalne soki owocowe i shake’i. Szczególnie polecamy Herbatę Pakistańską i Batido Granada (shake z orzechami, miodem, cynamonem i jogurtem).

Okolice Alhambra
Polecamy zacząć nocą zabawę w jednym z barów wokół Alhambry. Szczególnie w lecie jest to idealne miejsce by poznać klimat nocnego życia Granady. Poniżej Alhambry, na Paseo de los Tristes, znajduje się wiele barów oferujących “Tapas”.

Albaicín
W tej charakterystycznej części miasta można znaleźć wiele lokalnych barów oferujących głodnym swoje “Tapas” – szczególnie popularne są ślimaki i smażone ryby – oraz piwo, wino i napoje orzeźwiające dla spragnionych.

Campo del Príncipe
To przyjemny skwer poniżej południowego wzgórza Alhambry, z restauracyjnymi otwartymi tarasami, bardzo popularnymi latem.

Las Cuevas del SacromonteLas Cuevas del Sacromonte
Tu w piwnicach cyganów w górach Sacromonte można uczestniczyć w “Zambra” (Samra po arabsku znaczy spontaniczne, trwające całą noc święto tańca i muzyki). Cyganie ożywili tę tradycję na potrzeby turystów i innych poszukiwaczy wrażeń.

W tej dzielnicy polecamy restaurację "Casa Juanillo", która uznana została za najlepszą restaurację Sacromonte, twierdzenie trudne do obalenia jako że jest to jedyna restauracja na tym terenie. Poza jedzeniem i atmosferą najbardziej charakterystyczna jest rozciągająca się stamtąd wspaniała panorama. Siedzący przy stoliku mogą podziwiać stamtąd Alhambrę, Generalife, Silla del Moro oraz przepiękne doliny Sacromonte.

powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

granadatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Granady
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Granady | Przydatne informacje | Mapy Granady | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Granady

Muzea Granady | Życie nocne Granady | Prowincja Granady | Restauracje