Granada Tourist Guide Guía turística de Granada Guida informazioni Granada Granadai vendég kalauz Ghid turistic granadatourist.com Туристическая информация о Гранаде Przewodnik po Granadzie Granada Hauptstadt Information Tourismus Andalusien Guide du tourisme à Grenade Toeristische gids van Granada

Granada


 


Granada

Granada Spain, Alhambra of Granada

Granada została założona w czasach prehistorycznych przez rdzennych mieszkańców i znana była wówczas pod nazwą IIbyr.

Rzymianie, kolonizując południową Hiszpanię, zbudowali tu własne miasto i nazwali je IIibris. To Arabowie, najeżdżający półwysep w VIII wieku, nadali jej dzisiejszą nazwę Granada. Było to ostatnie miasto, jakie poddało się pod naporem Chrześcijan w 1492 roku, pod rządami ówcześnie panującej królowej Izabeli Kastylijskiej oraz jej męża Ferdynanda Aragońskiego.

Alhambra GranadaGrenada to jedna z prawdziwych pereł Hiszpanii, a jednocześnie jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów z całego świata. Ta wieloletnia stolica arabskiej Andaluzji posiada wiele wspaniałych budowli i zabytków wzniesionych w ówczesnych czasach, ze swoim pałacem „Alhambra” na pierwszym miejscu. Aby zwiedzić pałac należy wcześniej kupić bilet, można to zrobić dzwoniąc zza granicy pod numer 00 34 915 37 91 78, oraz z Hiszpanii pod numer 902 22 44 60. Bilety są również dostępne na stronie internetowej www.ticketmaster.es oraz w oddziałach hiszpańskiego banku BBVA.

Jardines del GeneralifePo raz pierwszy wzmiankę o Granadzie znajdujemy u Washingtona Irwinga w jego romantycznych powieściach z 1832 roku - to ten właśnie baśniowy pałac z jego opowiadań  przyciąga co roku blisko dwa miliony turystów z całego świata, co daje mu status najczęściej odwiedzanego zabytku Hiszpanii. Rzeczywiście trudno oprzeć się temu nostalgicznemu świadectwu, które przenosi nas w pierwsze lata panowania Maurów w Hiszpanii, z ich uwodzicielskimi patio, delikatnymi stiukami i cudownymi ogrodami Generalife. Jednak tym uniwersyteckim mieście znajduje się również wiele poza samą Alhambrą. Można więc się tu także zanurzyć w tętniące nocnym życiem miasto, klimatyczne uliczki i spróbować wybornych tapas.

Albaicin GranadaGranada położna jest na wzgórzach, gdzie znajdowały się pierwsze dzielnice Albaicín i Alhambra, z ich stromymi i wąskimi uliczkami, pięknymi zakątkami i zakamarkami oraz wspaniałymi krajobrazami. Nowa część miasta położona jest na równinie przeciętej szerokimi arteriami Gran Vía de Colón i Calle de los Reyes Católicos, gdzie znajdują się ruchliwe ulice Katedry.

Cuevas del SacromonteSpacerując po wspaniałych ogrodach i uroczych wąskich uliczkach pełnych kwiatów, warto zajść na chwilę do jednej z typowych tawern by posmakować słynnej szynki "Trevélez" i lokalnego wina, by poczuć klimat wielowiekowej otaczającej nas zewsząd historii. Warto zobaczyć wyjątkowe spektakle flamenco żyjących w górach klasztoru Sacromonte autochtonicznych Cyganów, oraz zwiedzić ich słynne jaskinie, gdzie mieszkają również dziś i wytwarzają tam swoje rękodzieła. Jednymi z najbardziej atrakcyjnych w Granadzie są również popularne festiwale, czerpiące równie wiele tak z arabskiej, jak i chrześcijańskiej tradycji.

Granada, Sierra Nevada, Granada España

Miasto zostało założone u podnóża Sierra Nevada, najwyższego masywu górskiego Hiszpanii, znakomitego jeśli chodzi o uprawianie sportów zimowych. Najwyższy szczyt – Mulhacén osiąga 3478 metrów. Granada nie jest również tak bardzo oddalona od Morza Śródziemnego, stanowi zatem świetne miejsce do zwiedzania o każdej porze roku.


powrót do góry


dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

granadatourist.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@sevillatourist.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii
    Kursy hiszpańskiego w Hiszpanii  


Mapa Granady
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Granady | Przydatne informacje | Mapy Granady | Pogoda | Środki transportu | Zabytki Granady

Muzea Granady | Życie nocne Granady | Prowincja Granady | Restauracje